Stowarzyszenie
Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

ŚLADAMI MARII DĄBROWSKIEJ

ŚLADAMI MARII DĄBROWSKIEJ

                   GOŁUCHÓW –  RUSSOW  – KALISZ

 Wycieczka 1 dniowa – 25.03.2017 / sobota /

Wyjazd godz. 07.00 – Hotel Perła

 Przejazd do  Gołuchowa. Zwiedzanie renesansowego zamku, położonego w rozległym parku  z jedynym w Polsce Muzeum Leśnictwa.

Przejazd do Russowa i wizyta w Dworku Marii Dąbrowskiej. Pisarka urodziła się tutaj  w 1889 r., jako najstarsza córka Ludomiry i Józefa Szumskich (miała dwie siostry: Helenę i Jadwigę oraz dwóch braci: Stanisława i Bogumiła). Ojciec jej będąc kolejnym  administratorem przez blisko dwadzieścia lat, doprowadził gospodarstwo do stanu rozkwitu.  Ciekawostką jest ekspozycja drewnianego budownictwa ludowego ziemi kaliskiej (na terenie zabytkowego parku wokół dworku).

 Przejazd do Kalisza – najstarszego miasta w Polsce.

W Kaliszu odnajdziemy ślady Marii Dąbrowskiej, która tu mieszkała i niejednokrotnie w swych utworach wspominała o Kaliszu. Zobaczymy fragmenty fundamentów zamku, bazylikę Najświętszej Marii Panny cerkiew św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Pomnik Książki. Obiad , czas wolny  Powrót  ok. godz. 20:00. CENA;       50 zł                       

 pełnopłatni  –  90zł/ osoba                                                              

Świadczenia w cenie; przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota ubezpieczenie NNW, bilety wstępu, obiad w trakcie wycieczki.

           Kontakt i zapisy: Teresa Markiewicz tel. 608-507-141