Stowarzyszenie
Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Plan zajęć

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – CZERWIEC 2019 R.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący
05.06.2019 r. (środa) 10.00 Debata nad bezpieczeństwem oleśnickich seniorów SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy
12.05.2019 r. (środa) 10.00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019 SALA WIDOWISKOWA ul. Kochanowskiego

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej oraz 7.05.2019 r. (wtorek) godz. 11.30 sala konferencyjna przy ul. Reja 10

ZUMBA  p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – 7.06.2019 r. (piątek) godz. 16.00 kino Spirala – „Wywiad z Bogiem”

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  11.06.2019 (wtorek) godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska)

CHÓR –  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnieńz prowadzącą

LEKTORATY JĘZYKOWE –  szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  4.06.2019 wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA – środa godz. 16.00sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – MAJ 2019 R.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
2.05.2019 r. (czwartek) 13.00 Święto Flagi – oleśnicki Rynek Wystąpi m.in. chór OUTW
9.05.2019 r. (czwartek) 10.00 Czytanie Pana Tadeusz w ramach projektu Soplicowo SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Barbara Słomka W czytaniu biorą udział m.in. słuchacze OUTW
10.05.2019 r. (piątek) ! 10.00 Walne Zgromadzenie Członków OUTW – wybór nowego zarządu SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Przed wejściem na salę obowiązuje podpis na liście obecności
15.05.2019 r. (środa) 10.00 Blaski i cienie macierzyństwa SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Jadwiga Jasińska-Sadura Obecność obowiązkowa (lista obecności)
21.05.2019 r. (wtorek) 12.00 ! Uczcijmy Dzień Matki przedstawieniem „Domowe przedszkole„ SALA WIDOWISKOWA ul. Kochanowskiego (MOKiS) Słuchacze z sekcji teatralnej i recytatorskiej OUTW Zapraszamy
22.05.2019 r. (środa) 11.00 ! Majówka oleśnicko-sycowska Rozpoczęcie - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Na majówce gośćmi naszego OUTW będą słuchacze z Sycowa Zapisy: p. Wanda Gołda (koszt 30 zł)
24.05.2019 r. (piątek) 10.00 Quiz ze znajomości Pana Tadeusza SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Barbara Słomka Zapraszamy drużynę OUTW
29.05.2019 r. (środa) 12.00 ! Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Dr Bogusław Bednarek W ramach projektu Soplicowo (wykład może potrwać ok. 1,5 godz.

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego     ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej oraz 7.05.2019 r. (wtorek) godz. 11.30 sala konferencyjna przy ul. Reja 10

SEKCJA KULINARNA – 

ZUMBA – p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  6.05.2019 r. (poniedziałek) godz. 11.30 mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY17.05.2019 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja  i 24.05.2019 (piątek) godz. 16.00 – kino Spirala – „Jak pies z kotem” – film polski w reż. Janusza Kondratiuka

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA

SEKCJA ZDROWIA I URODY –  15.05.2019 po wykładzie sala  konferencyjna biblioteka ul. M. Reja 10

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA 14.05.2019 (wtorek) i 28.05.2019 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska

CHÓR –  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  –

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   9.05.2019 (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE –  szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA środa godz. 16.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – czwartek godz. 12.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

Plan imprez w ramach projektu „Soplicowo” z okazji 185. rocznicy wydania Pana Tadeusza.

L .p. Nazwa zadania Adresat zadania Opiekun Czas i miejsce realizacji Podsumowanie
1 Wieczorek poetycki z „Panem Tadeuszem” Słuchacze OUTW i uczniowie I L.O. w Oleśnicy Jadwiga Jezierska 26.04.2019 (piątek) godz. 16.00, sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja
2 Wystawa obrazów inspirowanych „Panem Tadeuszem” wyk. przez słuchaczki sekcji plastycznej OUTW Zofia Osuch 26.04-6.05.2019 r. hol biblioteki przy ul. Reja 12.06.2019 r. - sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego
3 Wycieczka do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu Słuchacze OUTW p. Zofia Kaszewiak - zapisy 28.04.2019 r. (niedziela)
4 „Pan Tadeusz” A. Wajdy słuchacze OUTW Elżbieta Sosnowska 30.04.2019 r. (wtorek) godz. 11.30, sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja
5 Czytanie „Pana Tadeusza” Słuchacze OUTW, uczniowie I L.O. w Oleśnicy, SP nr 7 i SP nr 1 Elżbieta Sosnowska, Barbara Słomka 9.05.2019 r. (czwartek) godz. 10.00, sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja
6 Quiz „Czy znasz „Pana Tadeusza”? Słuchacze OUTW, uczniowie I L.O. w Oleśnicy, SP nr 7 i SP nr 1 Wiesława Modlińska Barbara Słomka Jadwiga Swoboda 24.05.2019 r. (piątek) godz. 10.00, sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja 12.06.2019 r. - sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego
7 Wykład dr. Bogusława Bednarka Słuchacze OUTW Elżbieta Sosnowska 29.05.2019 r. (środa) godz. 12.00, sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja
8 Gazetka „Wieści Soplicowskie” Słuchacze OUTW Andrzej Walendowski 12.06.2019 r. - sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – KWIECIEŃ 2019 r.
Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
3.04.2019 r. (środa) 11.00 ! Międzyuniwersyteckie „Spotkanie z poezją” SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO (MOKiS) ! Jadwiga Jezierska / Wiesława Modlińska
10.04.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Marianna Nosal – słuchaczka OUTW Jan Kochanowski – ojciec poezji polskiej Obecność obowiązkowa (lista obecności)
17.04.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Ewa Cych Wyprawa na Kilimandżaro Obecność obowiązkowa (lista obecności)
26.04.2019 r. (piątek) 16.00 Wieczorek poetycki SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Poświęcony „Panu Tadeuszowi” A. Mickiewicza z okazji 185. rocznicy wydania książki

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 – sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,
dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia – wtorek godz. 10.00 – sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej
SEKCJA KULINARNA

ZUMBA p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata
u prowadzącej zajęcia – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – 10.04.2019 r. (środa) po wykładzie mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – 5.04.2019 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja i 12.04.2019 (piątek) godz. 16.00 – kino Spirala – Kwiat wiśni i czerwona fasola

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja

SEKCJA REGIONALNA – 25.04.2019 r. (czwartek) godz. 12.30 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10 – spotkanie z p. A. Kasiną ze Stowarzyszenia Dobra Widawa nt. działalności organizacji

SEKCJA ZDROWIA I URODY

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA – 9.04.2019 (wtorek) i 23.04.2019 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska

CHÓR – poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA – 25.04.2019 r. (czwartek) godz.17.30 

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY – 11.04.2019 (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE – szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA – wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA – środa godz. 16.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – czwartek godz. 12.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – MARZEC 2019 r.  

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
6.03.2019 r. (środa) 10.00 Dzień Kobiet na OUTW SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Zapraszamy Panie (i nie tylko)
13.03.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Urszula Kozioł – Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnicy Jak się ustrzec przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze? Obecność obowiązkowa (lista obecności)
20.03.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Sławomir Piechota Londyn Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

SEKCJA KULINARNA –  20.03.2019 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

ZUMBA  p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  13.03.2019 r. (środa) po wykładzie mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY1.03.2019 r. (piątek) kino Spirala –  Ramen. Smak wspomnień i 29.03.2019 (piątek) – kino Spirala – Kwiat wiśni i czerwona fasola oraz 15.03.2019 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja 

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA21.03.2019 r. (czwartek) godz. 12.30 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10 

SEKCJA ZDROWIA I URODY –  6.03.2019 r. (środa) po wykładzie,  mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10  spotkanie z p. Joanną Wesołowską nt. Refleksoterapii ( leczniczy masaż stóp) – spotkanie warsztatowe

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA 12.03.2019 (wtorek) i 26.03.2019 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska

CHÓR –  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA 

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   14.03.2019 (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE –  szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA środa godz. 16.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – piątek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – LUTY 2019 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
13.02.2019 r. (środa) 10.00 KINO „SPIRALA” - ul. Reja (obok biblioteki) Film „Zimna wojna” - polski kandydat do Oskara Cena biletu 10 zł (płatne w kinie). Proszę o wcześniejsze zgłoszenie pójścia na film do p. Eli Sosnowskiej Zbiórka w holu biblioteki przy ul. Reja
20.02.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Jacek Łapiński Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku Obecność obowiązkowa (lista obecności)
22.02.2019 r. (piątek) 17.00 Wieczorek poetycki SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 ... „Moje marzenia” Obowiązują zapisy
27.02.2019 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul.M Reja 10 Kamila Wieczorek Śladami Straussów

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

SEKCJA KULINARNA –  20.02.2019 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

ZUMBA  p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  13.02.2019 r. (środa) po seansie filmowym ok. 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY8.02.2019 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja i 15.02.2019 r. (piątek) – kino Spirala – film polski „Kamerdyner”

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA21.02.2019 r. (czwartek) godz. 12.30 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10  spotkanie z pracownikami Domu Spotkań z Historią „Ocalić od zapomnienia”

SEKCJA ZDROWIA I URODY –  27.02.2019 r. (środa) po wykładzie,  mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10  spotkanie z p. Joanna Wesołowską nt. Refleksoterapii ( leczniczy masaż stóp) – spotkanie warsztatowe

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA 12.02.2019 (wtorek) i 26.02.2019 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska

CHÓR –  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 14.02.2019 r. (czwartek), godz. 17.30 sala biblioteki ul. Reja 10

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   13.02.2019 (środa) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE –  szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA środa godz. 16.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – 1, 8, 22.02.2019 r. godz. 10.00 sala biblioteki, ul. Reja.

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ  OLEŚNICKIEGO  UNIWERSYTETU  TRZECIEGO  WIEKU – STYCZEŃ  2019 r. 

Data GodzinaRodzaj zajęć / Miejsce zajęćProwadzącyTematyka wykładu
16.01.2019 r.
(środa)
10,00Wykład -

SALA WIDOWISKOWA
ul Kochanowskiego
Refleksoterapia (leczniczy masaż stóp)

Obecność obowiązkowa
(lista obecności)
09.01.2019 r.
(środa)
10.00Wykład

SALA KONFERENCYJNA
BIBLIOTEKA
ul. M. Reja 10
Krystyna CynkierSuplementy w diecie – ich rola

Obecność obowiązkowa (lista obecności)

26.01-10.02.2019 FERIE ZIMOWE (dotyczy wykładów w środy)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego   

 DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  9.01.2019 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY11.01.2019 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja i 25.01.2019 r. (piątek) – kino Spirala – film do uzgodnienia

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 17.01.2019 r. (czwartek) godz. 12.30 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA 8.01.2019 (wtorek) i 22.01.2019 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKINGponiedziałek, czwartek godz. 16.00 nad stawami (M.Górska

CHÓR  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   31.01.2019 r. (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego.

LEKTORATY JĘZYKOWE szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA środa godz. 16.00 sala szkoły tańca  przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE  – piątek godz. 10.00

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

MONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – GRUDZIEŃ 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
05.12.2018 r. (środa) 10,00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Dr Ewa Przysiężna Higiena żywności w domu: jak uniknąć choroby przenoszonej przez żywność Obecność obowiązkowa (lista obecności)
12.12.2018 r. (środa) 10,00 Wykład - SALA WIDOWISKOWA ul Kochanowskiego Marta Derejczyk (Muzeum Etnograficzne) Obecność obowiązkowa (lista obecności)
19.12.2018 r. (środa) 10,00 Spotkanie świąteczne SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 i 10.45, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE – (p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

04.12.2018 – godz. 11.30 spotkanie filmowe w kinie Spirala „Do zakochania jeden krok”

SEKCJA KULINARNA – 

ZUMBA –   p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  5.12.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY7.12.2018 r. (piątek) godz. 16.00 – sala konferencyjna biblioteki przy ul. Reja i 14.12.2018 r. (piątek) – kino Spirala – film „Obietnica poranka” (film z napisami)

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA11.12.2018 r. (wtorek) godz. 10.00 – spotkanie z p. Urszulą Kozioł – Bezpieczeństwo sanitarne – szczepienia ochronne

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10, warsztaty plastyczne: piątek godz. 11.30

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA 11.12.2018 (wtorek) i 18.12.2018 r. godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKINGponiedziałek, czwartek godz. 12,30 nad stawami (M.Górska)

CHÓR  poniedziałek, czwartek godz. 16.00, sala biblioteki ul. Reja lub wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  –

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY  12.12.2018 (środa) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA środa godz. 16.00 sala szkoły tańca  przy ul. Młynarskiej

   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – LISTOPAD 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
07.11.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Jadwiga Jasińska Przemijanie w sztuce Obecność obowiązkowa (lista obecności)
10.11.2018 r. (sobota) 11.11.2018 r. (niedziela) 16.00 – sala przy ul. Kochanowskiego 16.00- Bazylika św. Jana Apostoła 100-lecie odzyskania niepodległości Koncert słowno-muzyczny koncert „Teraz słowo” W obu koncertach bierze udział chór OUTW
14.11.2018 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Adam A. Zych Wstrzymaj się chwilo – geragogika losu i mądrości życiowej Po wykładzie istnieje możliwość zakupu książki Obecność obowiązkowa (lista obecności)
21.11.2018 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Ryszard Szczepański – Dla zdrowia – ćwiczenia relaksacyjne, zdrowotne i samoobrona Obecność obowiązkowa (lista obecności)
22.11.2018 r. (czwartek) 11.00 Spotkanie filmowe + warsztaty antydyskryminacyjne SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Film „Dumni i wściekli”, po filmie dyskusja
26.11.2018 r. (poniedziałek) 17.00 Wieczorek poetycki SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Zapisy: p. Wanda Gołda
28.11.2018 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Małgorzata Styburska Psychoonkologia Po wykładzie możliwość indywidualnych konsultacji Obecność obowiązkowa (lista obecności)
28.11.2018 r. (środa) 18.00 Spotkanie z podróżnicze z Marcinem Korzonkiem - sala konferencyjna Biblioteka ul. M. Reja Danakil Bike 2015 – rowerem do najgorętszego miejsca na świecie

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.45 (pierwsza grupa) i 10,45 (druga grupa), sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE  -(p. Dorota Kamecka) –  częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  – p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 10.00- grupa początkowa, godz. 11.30 – grupa zaawansowana  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA –  21.11.2018 (środa) po wykładzie mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – 7.11.2018 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – 16.11.2018 r. (piątek) godz. 16.00 – kino Spirala – film „Księgarnia z marzeniami” (film z napisami)

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja (oprócz 19.11.2018 r.)

SEKCJA REGIONALNA – 20.11.2018 r. (wtorek) godz. 13.00 – spotkanie

z p. Markiem Bińkowskim – Zabytki miasta i gminy Bierutów

SEKCJA ZDROWIA I URODY –  14.11.2018 (środa)  po wykładzie mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA –  13.11.2018 i 27.11.2018 (wtorek) godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING – poniedziałek, czwartek godz. 12.30 nad stawami (M.Górska)

CHÓR –  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – czwartek, 15.11.2018 r. godz. 17.30 parter biblioteki ul.Reja

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   8.11.2018 (czwartek) i 30.11.2018 r. (piątek)  godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE –  szkoła Językowa KOMA ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  wtorek, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

JOGA – od 7.11 środa godz. 15.00 sala szkoły tańca  przy ul. Młynarskiej, kwota 15 zł/miesiąc  płatna z góry

   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ  OLEŚNICKIEGO  UNIWERSYTETU  TRZECIEGO  WIEKU – PAŹDZIERNIK  2018 R.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
05.10.2018 r. (piątek) 10.00 Rozpoczęcie roku akademickiego 2018 / 2019 Sala widowiskowa BIBLIOTEKI i FORUM KULTURY (MOKIS) ul.Kochanowskiego W programie m.in. wykład p. Jolanty Szwalbe
10.10.2018 r. (środa) 10.00 Spotkanie organizacyjne SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Prosimy o pozostanie po spotkaniu tylko nowych słuchaczy celem zapisania się do sekcji. Pozostali słuchacze uczęszczają bez zmian
17.10.2018 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Ewa Antoniewicz Kuchnia wegetariańska Obecność obowiązkowa
17.10.2018 r. (środa) 19.00 Film „Zimna wojna” z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem – sala widowiskowa ul. Zapisy – p. Elżbieta Sosnowska
25.10.2018 r. (czwartek) 18.00 Sala konferencyjna Biblioteki ul. Reja 10 Spotkanie podróżnicze z oleśniczanką Barbarą Bartczak Japonia inna niż myślisz

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50 i 11.00, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego     1-sze zajęcia po 10.10.2018 r.

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej  1-sze zajęcia po 10.10.2018 r.

ZUMBA – p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek o godzinie 10.00 odbywają się zajęcia osób w grupie początkującej a o godzinie 11.30 dla osób zaawansowanych w ćwiczeniach w sali lustrzanej w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego   

SEKCJA KULINARNA – 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –   3.10.2018 (środa) godz. 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  19.10.2017 r. (piątek) godz. 16.00 – film „Młodość Astrid”- film o Astrid Lindgren, autorce m.in. Dzieci z Bullerbyn

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA    11.10.2018 r. (czwartek) godz. 12.30 – spotkanie z p. Andrzejem Fischerem z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy oraz 19.10.2018 r. (piątek) godz. 18, sala konferencyjna BiFK przy ul. Reja  – spotkanie o prof. dr. hab. Mirosławie Przyłęckim, autorze m.in. książek o zabytkach Oleśnicy

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA  9.10.2018 i 23.10.2018 (wtorek) godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – pierwsze spotkanie odbędzie się 15.11.2018 r. o godzinie 17.30

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY  

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja będzie podana w terminie późniejszym

SEKCJA RECYTATORSKA wg potrzeby po uzgodnieniu z prowadzącą

   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

 
1. zakończyliśmy rok akademicki 2017/2018. Zajęcia nieobowiązkowe w sekcjach odbywają się wg uzgodnień z prowadzącymi.
 
2. Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się dn. 8.06 (piątek) o godz. 16.00 w kinie Spirala przy ul. Reja. Zapraszamy na film “Do zakochania jeden krok”. Cena biletu 10 zł.
 
Data Godzina Rodzaj zajęć/ Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
9.05.2018 r. (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Imam Ali Abi Issa Podstawy islamu - cd Obecność obowiązkowa (lista obecności)
14.05.2018 r. (poniedziałek) 17.00 Wieczorek poetycki „Dla Mamy” SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Zapisy i wpłaty u p. Wandy Gołdy
16.05.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Policja i Rzecznik Praw Konsumenta Jak nie dać się naciągnąć na prezentacjachObecność obowiązkowa (lista obecności)
23.05.2018 r. (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Krzysztof Wojsa – radca prawny Testament i zachowek Obecność obowiązkowa (lista obecności)
30.05.2018 r. (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Stroje ludowe i nie tylko Wrocławscy seniorzy z Wrocławskiego Centrum Seniora Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE –  (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

ZUMBA  –  p. Anna Karolak –  czwartek godz. 12.00, sala lustrzana w dawnym

MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA – 23.05.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, biblioteka ul. Reja 10

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  16.05.2018 (środa) godz. 12.00, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY11.05.2018 r. (piątek) godz. 15.00  sala konferencyjna, film Chata i 25.05.2018 godz. 16.00 kino Spirala film „Cicha noc” oraz DLA CHĘTNYCH 18.05.2018 godz. 16.00 kino Spirala film „Najlepszy”.

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA – 11.05.2018 r. (piątek) godz. 9.30 zwiedzanie oleśnickiej Bazyliki z przewodnikiem. Zbiórka przy bocznym wejściu (ul. Wrocławska). Opłata dobrowolna z przeznaczeniem na renowację Bazyliki.

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA –  8.05.2018 r. i 22.05.2018 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING wtorek godz. 15.00 park Wały Jagiellońskie i piątek godz. 15.00 nad stawami

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 10.05.2018 r.  godz. 17.30,  parter biblioteki ul. Reja, oraz 24.05.2018 r. o godz.16,00

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 15.05.2018 r. (Wtorek!!) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

SEKCJA ZDROWIA I URODY9.05.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja, wiosenny pokaz kosmetyków firmy AVON

 
                 Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ BIBLIOTEKI i FORUM KULTURY W OLEŚNICY NA MIESIĄC MAJ 2018 r.

2.05. (środa) godz. 18.00„KONCERT JUBILEUSZOWY – CHOPIN NA STO” – WYKONANIE ADAM KOŚMIEJA
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 15 zł

7.05. (poniedziałek) godz. 16.30
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

8.05. (wtorek) godz. 10.00
UROCZYSTE OBCHODY DNIA BIBLIOTEKARZA I ANIMATORA KULTURY
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy, ul. Reja 10

9.05. (środa) godz. 18.00-20.00
ZAPLĄTANE – SPOTKANIE KLUBU ROBÓTEK RĘCZNYCH
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

10.05. (czwartek) godz. 18.00
Z BIFK PRZEZ ŚWIAT: „BIAŁORUŚ – PODRÓŻ W NIEZNANE” – SPOTKANIE Z ARTUREM ZYGMUNTOWICZEM
Sala konferencyjna BiFK, ul. Reja 10

11.05. (sobota) godz. 16.00
KINO BIFK: KACZKI Z GĘSIEJ PACZKI – ANIMACJA
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 14 i 16 zł, link do sprzedaży: www.film.opole.pl

11.05. (sobota) godz. 18.00
KINO BIFK: TAXI 5 – KOMEDIA SENSACYJNA
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 14 i 16 zł, link do sprzedaży: www.film.opole.pl

11.05. (sobota) godz. 20.00
KINO BIFK: KATYŃ – OSTATNI ŚWIADEK – DRAMAT
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 14 i 16 zł, link do sprzedaży: www.film.opole.pl

12.05. (sobota) godz. 12.00
ABECADŁO ROZWOJU: KOKEDAMA – NOWOCZESNA FORMA BONSAI
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4, opłata – 50 zł

14.05. (poniedziałek) godz. 16.30
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

15.05. (wtorek) godz. 17.00
KLUB KSIĄŻKOWYCH JEŻYKÓW
Biblioteka „Sową”, ul. Reja 10, I p.

16.05. (środa) godz. 9.00
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIANNĄ OKLEJAK
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

16.05. (środa) godz. 16.30-18.30
ŚRODY ZE SZTUKĄ – WARSZTATY Z MARKIEM WAŁĘGĄ
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

17.05. (czwartek) godz. 16.00
KLUB KSIĄŻKOWYCH JEŻYKÓW
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

18.05. (piątek) godz. 18.00
SPEKTAKL „MĘŻCZYZNA IDEALNY”
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 65 zł

19.05. (sobota) godz. 16.30, godz. 19.00
SPEKTAKL „MĘŻCZYZNA IDEALNY”
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 65 zł

19.05. (sobota) godz. 18.00
V NOC MUZEÓW – W PROGRAMIE: ZWIEDZANIE BUDYNKÓW INSTYTUCJI PUBLICZNYCH W OLEŚNICY I KONCERT
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

19.05. (sobota) godz. 18.00
V NOC MUZEÓW – WERNISAŻ WYSTAWY ZBIGNIEWA PODURGIELA „OLEŚNICKIE IMPRESJE”
Galeria Brama Wrocławska

21.05. (poniedziałek) godz. 16.30
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

24.05. (czwartek) godz. 17.00
DKK DLA MŁODZIEŻY „CZYTANIE USKRZYDLA”
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

24.05. (czwartek) godz. 18.00

WERNISAŻ WYSTAWY AUTORSTWA ANITY TOMALI-NAJMRODZKIEJ „KOBIETA-SŁOWIANKA”
Galeria BiFK, ul. Kochanowskiego 4

26-27.05. (sobota-niedziela)
DNI OLEŚNICY, W  PROGRAMIE M.IN.: PARADA MIESZKAŃCÓW, PRZEGLĄD WOKALNY SONORO, DZIAŁANIA ARTYSTYCZNE W RYNKU, GIEŁDA KSIĄŻKI, BIBLIOTEKA PLENEROWA, KONCERTY NA PODZAMCZU: HEJ, BLACKBERRY BROTHERS, ZŁOTE PRZEBOJE ROMUALDA LIPKO, POTAŃCÓWKA „SZLAGIERY NASZEJ ERY Z DJ KURPIX, HURT, O.S.T.R., MARGARET
Rynek, Podzamcze

30.05. (środa) godz. 16.30-19.30
ŚRODY ZE SZTUKĄ – WARSZTATY Z MARKIEM WAŁĘGĄ
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

VII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA EKSLIBRISÓW „DRZEWO ŻYCIA. EKSLIBRIS. GRAFIKA”
Biblioteka Główna BiFK, ul. Reja 10, parter

WYSTAWA „WOLNOŚĆ I POECI” WYBRANE UTWORY POETYCKIE I PATRIOTYCZNE
Biblioteka Główna, ul. Reja 10, I p.

WYSTAWA „PIŁSUDSKI NA ŁAMACH PRASY POLSKIEJ Z LAT 1927-1939”
Biblioteka Główna, ul. Reja 10, I p., czynna 26.04.-31.05.2018 r.

WYSTAWA „KONSTYTUCJA NA PRZESTRZENI WIEKÓW” – EKSPOZYCJA PAMIĄTEK OKOLICZNOŚCIOWYCH ZE ZBIORÓW KS. TADEUSZA FARYSIA
Biblioteka Pod Pegazem ul. F. Kleeberga 4, wystawa czynna od 30.04 – 13.05.2018 r.

WYSTAWA „HISTORIA POLSKI W KOMIKSIE”
Biblioteka Pod Pegazem ul. F. Kleeberga 4, wystawa czynna od 15.05.-25.06.2018 r.

WYSTAWA „…I JESZCZE SOBIE PRZYPOMINAM” – WYSTAWA CZASOWA ZŁOŻONA Z PRYWATNYCH FOTOGRAFII I DOKUMENTÓW MIESZKAŃCÓW OLEŚNICY
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

WYSTAWA O OLEŚNICKIEJ SOLIDARNOŚCI Z ARCHIWUM ROMANA FARYSIA
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – KWIECIEŃ 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć /miejsce zajęć/ Prowadzący Tematyka wykładu
11.04.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Przedstawiciel sieci salonów optycznych Doktor Marchewka Dobre widzenie (po wykładzie możliwość naprawy okularów) Obecność obowiązkowa (lista obecności)
18.04.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Marek Szajda z Instytutu Historycznego UWr Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata Obecność obowiązkowa (lista obecności)
25.04.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Sprawozdanie finansowe OUTW Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE –  (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

ZUMBA –  p. Anna Karolak –  czwartek godz. 12.00, sala lustrzana w dawnym

MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA – 25.04.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, biblioteka ul. Reja 10

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  18.04.2018 (środa) godz. 12.00, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY13.04.2018 r. (piątek) godz. 16.00  kino Spirala, film „Callas”

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 19.04.2018 r. (czwartek) godz. 12.00 „Spacerujemy oleśnickimi ulicami”, zbiórka przed budynkiem biblioteki (w razie deszczu spacer zostanie przesunięty na 26.04), prowadzenie: Danuta Brylowska

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA –  10.04.2018 r. i 24.04.2018 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING wtorek godz. 15.00 park Wały Jagiellońskie i piątek godz. 15.00 nad stawami

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 5.04.2018 r. (czwartek) godz. 17.30,  parter biblioteki ul.Reja

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 27.04.2018 r. (piątek) godz. 15.00

sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter

biblioteki ul. Reja

SEKCJA ZDROWIA I URODY11.04.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja, wiosenny pokaz kosmetyków firmy AVON

 
   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – MARZEC 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć /Miejsce zajęć/ Prowadzący Tematyka wykładu
07.03.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA UL.REJA Marta Orzeszyn autorka książki Król fryzjerów Antoni (Antoine) Cierplikowski – fryzjer kobiet w latach międzywojennych Obecność obowiązkowa (lista obecności)
12.03.2018 r. /poniedziałek/ 17.00 Wieczorek poetycki - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA UL.REJA Koncert "niespodzianka" Dla zapisanych
14.03.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA UL.REJA Kamila Wieczorek 14.03.2018 środa 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Kamila Wieczorek Austria - śladami Mozarta Obecność obowiązkowa (lista obecności)
21.03.2018 r. /środa/ 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA UL.REJA Marianna Kurczab „Wesele” Wyspiańskiego Obecność obowiązkowa
28.03.2018 r. /środa/ 10.00 SALA WIDOWISKOWA UL.KOCHANOWSKIEGO Spektakl teatralny w wykonaniu słuchaczy OUTW (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE  – (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 22.03.2018 (czwartek) godz. 11-14 warsztaty taneczne z Natalią Iwaniec – sala konferencyjna, biblioteka ul. Reja 10

ZUMBA  – p. Anna Karolak –  czwartek godz. 12.00 sala lustrzana  w  dawnym  MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA – 7.03.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, biblioteka ul. Reja 10

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  21.03.2018 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY2.03.2018 r. (piątek) godz. 16.00  kino Spirala, film „Dzikie róże” i 23.03.2018 r. (piątek) godz. 16.00 kino Spirala, film „Lida Baarova” – czeska aktorka, znana z romansu z Josephem Goebbelsem

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 15.03.2018 r. (czwartek) godz. 10.00 zwiedzanie oleśnickiego zamku z przewodnikiem. Zbiórka z holu zamku, opłata na miejscu

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA –  13.03.2018 r. i 27.03.2018 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING wtorek godz. 15.00 park Wały Jagiellońskie i piątek godz. 15.00 nad stawami

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 1.03.2018 r. (czwartek) godz. 17.30,  parter biblioteki na ul. Reja

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 16.03.2018 r. (piątek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

SEKCJA ZDROWIA I URODY14.03.2018 r. (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja, temat spotkania z p. Heleną Koksztys: „Co to jest depresja i jak z nią walczyć”

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – LUTY 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
07.02.2018 ( środa ) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja J. Gębczak Cukrzyca i tarczyca Obecność obowiązkowa (lista obecności)
8.02.2018 r. (czwartek) 17.00 Wieczorek poetycki - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Dla zapisanych
14.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Aleksander Gleichgewicht przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu Najważniejsze święta zydowskie Obecność obowiązkowa (lista obecności)
28.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Mirosława Berezowska Splątane korzenie, czyli tradycje dworku szlacheckiego wielokulturowej rodzinie. Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III                   (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE – (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  – p. Anna Karolak –  czwartek godz. 12,00 –  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA –  

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  21.02.2018 (środa) godz. 12.00, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  16.02.2018 r. (piątek) godz. 15.00 (zmiana godziny!!!!), sala konferencyjna, biblioteka ul. Reja 10                   i 2.03.2018 r. (piątek) godz. 16.00  kino Spirala, film „Dzikie róże”

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 22.02.2018 r. (czwartek) godz. 12.30, spotkanie z rzecznikiem burmistrza miasta p. Michałem Skrzypkiem – promocja miasta, sprawy bieżące,  sala konferencyjna parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  13.02.2018 r. i 27.02.2018 r.(wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING we wtorki o godz. 15.00 w parku za zamkiem a w piątki o godz. 15.00 nad stawami

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

                                                                            PIOSENKA BIESIADNA  – 15.02.2018 r. (czwartek) godz. 17.30  mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 23.02.2018 r. (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA ul.Kochanowskiego

SEKCJA TEATRALNA – 07.02.2018 r. (środa)  mała sala klubowa, parter biblioteki ul.Reja

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

                                  SEKCJA ZDROWIA I URODY 7.02.2018 r. (środa) po wykładzie, spotkanie nt. “Depresja –  jak z nią walczyć”                                                                                                                                                              poprowadzi p. Helena Koksztys “.
 
   Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica


HARMONOGRAM  NA  LUTY 2018 r.  BIBLIOTEKI  i  FORUM  KULTURY  W  OLEŚNICY. 

2.02. (piątek) godz. 18.00
PROMOCJA WYDAWNICTWA POKONFERENCYJNEGO „CZESKA HISTORIA ŚLĄSKA. ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM OLEŚNICY I KSIĘSTWA OLEŚNICKIEGO” I PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ROKU CZESKIEGO 2017
Zamek Książąt Oleśnickich, Sala Rycerska

5.02. (poniedziałek) godz. 16.00
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

6.02. (wtorek) godz. 10.00
ELIMINACJE MIEJSKIE XXIII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4

7.02. (środa) godz. 16.30-18.00
ŚRODY ZE SZTUKĄ – WARSZTATY Z MARKIEM WAŁĘGĄ
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

7.02. (środa) godz. 18.00
FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII PIOTRA ZARÓWNEGO „1/125 CZYLI ZAPISKI NIEOCZYWISTE”
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

7.02. (środa) godz. 18.00-20.00
ZAPLĄTANE – SPOTKANIE KLUBU ROBÓTEK RĘCZNYCH
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

9.02. (piątek) godz. 19.00
„CZŁOWIEK MOŻE” – spektakl performatywny TEATRU SZTUK z gościnnym udziałem Jana Nowickiego
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 30 zł

10.02. (sobota) 
KINO OKO: godz. 16.00 – GNOMY ROZRABIAJĄ; godz. 18.00 i godz. 20.00 – NOWE OBLICZE GREYA
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 14 i 16 zł, sprzedaż: www.film.opole.pl

12.02. (poniedziałek) godz. 16.00
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

13.02. (wtorek) godz. 17.00
KLUB KSIĄŻKOWYCH JEŻYKÓW
Biblioteka „Pod Sową”, ul. Reja 10, I p.

14.02. (środa) godz. 18.00
OLEŚNICKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ: „WALENTYNKI Z GITARĄ I FORTEPIANEM”, gitara – Anna Pietrzak, fortepian – Carl Petersson

Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 25 zł

15.02. (czwartek) godz. 18.00
Z BIFK PRZEZ ŚWIAT: WŁODZIMIERZ MUSIAŁ „ŚWIAT KOBIETY W INDIACH: ŻONA, MATKA, WDOWA”
sala konferencyjna BIFK, ul. Reja 10

16.02. (piątek) godz. 19.00
OLEŚNICKI FESTIWAL JAZZOWY: KONCERT SPECJALNY „GRAMY DLA STASZKA KANAPY” – PIOTR SCHMIDT & WOJCIECH NIEDZIELA QUARTET
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 20 zł

17.02. (sobgodz. 17.30ota)  

OLEŚNICKI FESTIWAL JAZZOWY: KONCERT MIKROMUSIC

Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 40 zł

17.02. (sobota) godz. 19.00
OLEŚNICKI FESTIWAL JAZZOWY: WERNISAŻ WYSTAWY „POSLKA SZKOŁA PLAKATU – JAZZ” Z KOLEKCJI RYSZARDA WOJCZKA, OPRACOWANA PRZEZ MARKA WAŁĘGĘ
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4

17.02. (sobota) godz. 20.00
OLEŚNICKI FESTIWAL JAZZOWY: AGA ZARYAN & EUROPEAN JAZZ TRIO
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, bilety – 60 zł

19.02. (poniedziałek) godz. 16.00
WARSZTATY „POŚPIEWAJ MI MAMO, POŚPIEWAJ MI TATO”
Biblioteka Centralna BiFK, ul. Reja 10, II p. pok. nr 16

20.02. (wtorek) godz.16.00
KLUB KSIĄŻKOWYCH JEŻYKÓW
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

20.02. (wtorek) godz. 17.00

DKK DLA RODZICÓW: „JAK POMÓC DZIECKU ZBUDOWAĆ JEGO WŁASNE POCZUCIE WARTOŚCI” – WARSZTATY Z IWONĄ PODLASIŃSKĄ
Biblioteka „Pod Sową”, ul. Reja 10, I p.

21.02. (środa) godz. 11.00
SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI Z ANNĄ GIBASIEWICZ
Biblioteka „Pod Sową”, ul. Reja 10, I p.

21.02. (środa) godz. 16.30-18.00
ŚRODY ZE SZTUKĄ – WARSZTATY Z MARKIEM WAŁĘGĄ
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

22.02. (czwartek) godz. 16.00
OBCHODY 763. URODZIN OLEŚNICY „OLEŚNICA I TWOJA ULICA”
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4

24.02. (sobota) godz. 10.00, 12.00, 14.00
WARSZTATY „ABECADŁO ROZWOJU: „BIOSFERA – LAS W SŁOIKU
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4, opłata – 50 zł, szczegóły: www.bifk.info

25.02. (niedziela) godz. 17.00
SPEKTAKL „BRAMY NIEBA I PŁOMIENIE PIEKŁA”

28.02. (środa) godz. 18.00-20.00
ZAPLĄTANE – SPOTKANIE KLUBU ROBÓTEK RĘCZNYCH
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

WYSTAWA RYSUNKU I PASTELI AUTORSTWA STANISŁAWY DUNAJSKIEJ „INSPIRACJE”
Galeria Brama Wrocławska, wystawa czynna do 5.02. do 30.03.2018 r.

WYSTAWA „POLSKA SZKOŁA PLAKATU – JAZZ”
Galeria BiFK, Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4
Wystawa czynna od 18.01.2018 r.

WYSTAWA FOTOGRAFII PIOTRA ZARÓWNEGO „1/125 CZYLI ZAPISKI NIEOCZYWISTE”
Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. Kleeberga 4

WYSTAWA „…I JESZCZE SOBIE PRZYPOMINAM” – WYSTAWA CZASOWA ZŁOŻONA Z PRYWATNYCH FOTOGRAFII I DOKUMENTÓW MIESZKAŃCÓW OLEŚNICY
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

WYSTAWA O OLEŚNICKIEJ SOLIDARNOŚCI Z ARCHIWUM ROMANA FARYSIA
Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11

 

Szczegóły: www.bifk.info

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – STYCZEŃ 2018 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
10.01.2018 r. (środa) 10.00 SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Przedszkole nr 3 Jasełka bożonarodzeniowe OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

15.01-28.01.2018 r.         Ferie zimowe

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE  –(p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  – p. Anna Karolak –  czwartek godz. 11.30, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA –  

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  17.01.2018 (środa) godz. 12.00, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  12.01.2018 r. (piątek) godz. 16.00,

sala konferencyjna, biblioteka ul. Reja 10 i 19.01.2018 r. (piątek) godz. 16.00  kino Spirala –  film „Mój Vincent” (o Vincencie van Goghu)

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 25.01.2018 r. (czwartek) godz. 12.30, spotkanie

z Wiesławem Piechówką „Ciekawostki Oleśnicy”,mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  9.01.2018 r. i 23.01.2018 r.(wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA 

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 11.01.2018 r. (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA  ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

JOGA – środa, godz. 14.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

TANIEC TOWARZYSKI poniedziałek, godz. 12.45 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – 09.01.2018 r. godz. 9.00 w bibliotece przy ul.Reja. Dalsze zajęcia zostają odwołane z braku chętnych.

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – GRUDZIEŃ 2017 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
06.12.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Agnieszka Szpetiuk-Barańska (Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu) Św. Mikołaj w tradycji Obecność obowiązkowa (lista obecności)
13.12.2017 (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Imam dr Ali Abi Issa Podstawy wiary w islamie Obecność obowiązkowa (lista obecności)
20.12.2017 (środa) 10.00 Spotkanie świąteczne i wspólne kolędowanie SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Słuchacze OUTW

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  – p. Anna Karolak –  czwartek godz. 11.30, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA –  

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  13.12.2017 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  8.12.2017 r. (piątek) godz. 16.00,

kino Spirala –  film „Dalida. Skazana na miłość” (spotkanie na kawie dla chętnych o godz. 15.00 w kinie) i 15.12.2017 r. (piątek) godz. 16.00 film o Marii Skłodowskiej-Curie

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 14.12.2017 r. (czwartek) godz. 12.30 – spotkanie poświęcone p. Jurkiewicz – prekursorce zajęć dla dzieci w Oleśnicy

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  12.12.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 7.12.2017 r. (czwartek) godz. 17.30 parter budynku biblioteki

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY  

LEKTORATY JĘZYKOWE informacja w Szkole językowej KOMA  ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

JOGA – środa, godz. 14.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

TANIEC TOWARZYSKI poniedziałek, godz. 12.45 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

 
   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – LISTOPAD 2017 R.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
07.11.2017 (wtorek 12.00 Spotkanie integracyjne Sala, ogródki działkowe Róża, ul. Krzywoustego Zapisy: p. Wanda Gołda
08.11.2017 (środa) 10.00 - 12,15 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja 10 Wspólna akcja policji i sanepidu dla seniorów Bezpieczeństwo seniorów – jak nie dać się oszukać / Grypa Spotkanie będzie trwało ok. 2 x 45-60 min + 15 min. przerwy między wykładem Obecność obowiązkowa (lista obecności)
15.11.2017 (środa) 10.00 - 12.15 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Wspólna akcja straży pożarnej i policji dla seniorów Zagrożenie zdrowia i życia - dwutlenek węgla, palenie w piecu / Bezpieczeństwo seniorów – senior na drodze Spotkanie będzie trwało ok. 2 x 60 min + 15 min. przerwy Obecność obowiązkowa (lista obecności)
22.11.2017 (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Mariusz Okulski – Mennica Wrocławska Obecność obowiązkowa (lista obecności)
29.11.2017 (środa) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Jadwiga Jasińska Pradziadkowe nauki dla młodych Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

ZAJĘCIA TANECZNE – (p. Dorota Kamecka) –  wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZUMBA  – p. Anna Karolak –  czwartek godz. 11.30, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

SEKCJA KULINARNA –   22.11.2017 (środa) po wykładzie  parter Biblioteki, ul.Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –   15.11.2017 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  17.11.2017 r. (piątek) godz. 16.00,

kino Spirala – film „Pokot” Agnieszki Holland.

Spotkanie na kawie dla chętnych o godz. 15.00 w kinie

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH – poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA –    16.11.2017 r. (czwartek) godz. 12.30 – spotkanie  p. Eugeniuszem Koksztysem – słuchaczem OUTW „Moje pierwsze lata w Oleśnicy”  24.112017 r. zapraszamy na spotkanie o godz. 12.00 w Domu Spotkań z Historią.

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  14.11 i 28.11.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING –  I grupa – poniedziałki i czwartki godz. 15,30 –  II grupa wtorki i piątki godz. 15,00 

CHÓR –  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  – 9.11.2017 r. oraz  23.11.2017 r. (czwartek) godz. 17.30 parter budynku biblioteki. Kolejne spotkanie odbędzie się 07.12.2017 r. o godz. 17,30

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   24.11.2017 r. (piątek) godz. 15.00 sala, biblioteka ul. Reja

LEKTORATY JĘZYKOWE –  informacja w Szkole językowej KOMA ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA –  piątki, godz. 10.00 mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

JOGA – środa, godz. 14.00 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

TANIEC TOWARZYSKI – poniedziałek, godz. 12.45 sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE dla początkujących odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w szkole podstawowej Nr 1 w Oleśnicy, a dla zaawansowanych w każdy wtorek o godz.10.00 w salce biblioteki przy ul. Reja.

 
   

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – PAŹDZIERNIK  2017 r.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
07.02.2018 ( środa ) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja J. Gębczak Cukrzyca i tarczyca Obecność obowiązkowa (lista obecności)
8.02.2018 r. (czwartek) 17.00 Wieczorek poetycki - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Dla zapisanych
14.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Aleksander Gleichgewicht przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu Najważniejsze święta zydowskie Obecność obowiązkowa (lista obecności)
28.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Mirosława Berezowska Splątane korzenie, czyli tradycje dworku szlacheckiego wielokulturowej rodzinie. Obecność obowiązkowa (lista obecności)

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska)  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 9.50, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

Nowi słuchacze mogą dołączyć do grupy po 11.X.2017 r.

ZAJĘCIA TANECZNE(p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej

Nowi słuchacze mogą dołączyć do grupy po 11.X.2017 r.

ZUMBA  p. Anna Karolak – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego    

Pierwsze zajęcia 12.X.2017 r.

SEKCJA KULINARNA –  18.10.2017 r. (środa) po wykładzie  parter Biblioteki, Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –   25.10.2017 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  20.10.2017 r. (piątek) godz. 16.00 – film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Chętni spotykają się o godz. 15.00 w kinie Spirala.

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA    12.10.2017 r. (czwartek) godz. 12.30 – spotkanie organizacyjne i 19.10.2017 r. (czwartek) godz. 12.30 spotkanie z p. Anną Kołodrubiec aut. książki o  żołnierzach AK na terenie powiatu oleśnickiego i sycowskiego

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartki godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGOTERAPIA –  10.1o.2017 r.  oraz 24.10.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – mała salka klubowa, parter biblioteki ul. Reja

NORDIC WALKING spotkanie organizacyjne po wykładzie 18.10.2017 r. (spotykamy się w poniedziałki i czwartki o godz.17.00 nad stawami przy basenie.)

CHÓR  wg uzgodnień z prowadzącą

PIOSENKA BIESIADNA  –

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 27.10.2017 (piątek) godz. 15.00 sala  widowiskowa  ul. Kochanowskiego

LEKTORATY JĘZYKOWE :

– język angielski – spotkanie organizacyjne dn. 19.10.2017  (czwartek) o godz. 12.00 w szkole językowej KOMA przy ul. Kochanowskiego
 
– język niemiecki – spotkanie organizacyjne dn. 20.10.2017 r. (piątek) o godz. 10.30 w szkole językowej KOMA przy ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA zebranie organizacyjne 20.10.2017 r. (piątek) o godz. 10,00

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE – wtorki godz.10.00 w bibliotece przy ulicy Reja

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OLEŚNICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU – MAJ 2017 r.

DATA GODZINA RODZAJ i MIEJSCE ZAJĘĆ PROWADZĄCY TEMATYKA WYKŁADU
10.05.2017 r. (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Jadwiga Jasińska Co z nich wyrosło ? Czyli o losach dzieci z portretów. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
11.05.2017 r. (czwartek) 11.00 SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Poranek poetycki Zapisy: Wanda Gołda
24.05.2017 r. (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Polska Akcja Humanitarna OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 10.00, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

ZAJĘCIA TANECZNE(p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 

ZUMBA  (p. Anna Karolak) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata

u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, ZMIANA MIEJSCA ZAJĘĆ –  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego,

SEKCJA KULINARNA – 10.05.2017  (środa) po wykładzie, parter Biblioteki, ul. M. Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – 17.05.2017 (środa) godz. 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  19.05.2017  (piątek) godz. 16.00  sala konferencyjna Biblioteki godz. 16.00

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA –  spacer po Oleśnicy z Panem Krzysztofem Mirosławskim odbędzie się 23 .05.2017 r. o godz. 17.00. Zbiórka pod domem historii (obok bazyliki). Termin może się zmienić na dzień 25-ty maja ale tylko w szczególnym przypadku.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA9.05 i 23.05.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – parter biblioteka ul. Reja

NORDIC WALKING poniedziałki  i czwartki godz. 17.30 (Mirosława Psujek, Magdalena Stojko), zbiórka przy wejściu na lodowisko

CHÓR  czwartki, godz. 16.30, sala konferencyjna ul. Reja, parter

PIOSENKA BIESIADNA  –  termin – 11.05.2017 r. o godz. 17.00 przy ulicy M.Reja.

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY – 18.05.2017 r. o godz. 15,00 w sali widowiskowej przy ul.Kochanowskiego obejrzymy operę POŁAWIACZE PEREŁ (Georges Bizet)

LEKTORATY JĘZYKOWEwg ustaleń, Szkoła Językowa KOMA, ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKAwg ustaleń opiekuna

ZAJĘCIA ZOSTAŁY DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA OLEŚNICA

  Żeby powiększyć herb proszę na niego kliknąć.

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ  OLEŚNICKIEGO  UNIWERSYTETU  TRZECIEGO  WIEKU  –  KWIECIEŃ  2017 r.

Data Godzina Rodzaj i Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
05.04.2017 r. ( środa ) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. Reja Jolanta Gębczak Po wykładzie istnieje możliwość wykonania badania organizmu w oparciu o biorezonans magnetyczny. Cena: 80 zł. Zwyrodnienia stawów. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
12.04.2017 r. ( środa ) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. Reja Włodzimierz Ranoszek Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska
26.04.2017 r. ( środa ) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. Reja Walne Zgromadzenie OUTW OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

 

ZAJĘCIA TANECZNE – (p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 10.00, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

TANIEC TOWARZYSKI w każdy poniedziałek o godz. 11,45  – dla słuchaczy UTW

ZAJĘCIA JOGI w każdą środe o godz.14,00 na ul. Młynarskiej

ZUMBA –  (p. Anna Karolak) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, ZMIANA MIEJSCA ZAJĘĆ –  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego,

SEKCJA KULINARNA – 5.04.2017  (środa) po wykładzie, parter Biblioteki, ul.Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – 26.04.2017 (środa) godz. 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  21.04.2017  (piątek) godz. 16.00 kino Spirala i 28.04.2017 (piątek) sala konferencyjna Biblioteki godz. 16.00

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA 20.04.2017 r. (czwartek) godz. 12.30, mała salka klubowa, parter biblioteki, spotkanie z Rafałem Wojtczakiem nt. Chrudimia w Czechach, miasta partnerskiego Oleśnicy

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA11.04 i 25.04.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – parter biblioteka ul. Reja

NORDIC WALKING poniedziałki  i czwartki godz. 17.30 (Mirosława Psujek, Magdalena Stojko), zbiórka przy wejściu na lodowisko

CHÓR  czwartki, godz. 16.30, sala konferencyjna ul. Reja, parter

PIOSENKA BIESIADNA  –  27.04.2017 r. (czwartek) godz. 17.00 ul.Reja

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY 27.04.2017 (czwartek) godz. 15.00 sala widowiskowa ul. Kochanowskiego (MOKiS)

LEKTORATY JĘZYKOWEwg ustaleń, Szkoła Językowa KOMA, ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKAponiedziałki, godz. 16.30 mała salka klubowa, ul.Reja 10 (parter)

Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ  OLEŚNICKIEGO  UNIWERSYTETU  TRZECIEGO  WIEKU  –  MARZEC  2017 r. 

DATA GODZINA RODZAJ ZAJĘĆ - MIEJSCE ZAJĘĆ PROWADZĄCY TEMATYKA WYKŁADU
01.03.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Danuta Woś-Reda Style w sztuce Obecność obowiązkowa
11.03.2017 (sobota) 10.00 Sala widowiskowa BiFK ul. Kochanowskiego Wielki Test Wiedzy o Historii Oleśnicy ZAPRASZAMY
15.03.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Ewelina Jaworowicz Jak nowoczesna komunikacja wpływa na nasze zachowanie Obecność obowiązkowa
16.03.2017 r. (czwartek) 17.00 Wieczorek poetycki SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Z okazji Dnia Kobiet Zapisy: p. Ela Zobek
29.03.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Monika Bronowicka z Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu Obecność obowiązkowa

 ZAJĘCIA TANECZNE  – (p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 10.00, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

ZUMBA –  (p. Anna Karolak) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, ZMIANA MIEJSCA ZAJĘĆ –  sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego,

SEKCJA KULINARNA –  15.03.2017 (środa) po wykładzie, parter Biblioteki, ul.Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  22.03.2017 (środa) godz. 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY  17.03.2017  (piątek) godz. 16.00  –  (piątek) sala konferencyjna Biblioteki godz. 14.30 ( uwaga ! spotkanie zostało przeniesione z godz. 16.00 na 14.30)  i 31.03.2017  – kino Spirala, film Ostatnie tango

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA spotkanie 16.03.2017 (czwartek) godz. 12.30 z Grzegorzem Żyłą – oleśnickim radnym i fotografem nt. spraw bieżących z pracy radnego oraz Oleśnica z lotu ptaka. Spotkanie odbędzie się na parterze Biblioteki przy ul. Reja

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA 14.03 i 28.03.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – parter biblioteka ul. Reja

NORDIC WALKING –  poniedziałki  i czwartki godz. 17.00 (Mirosława Psujek, Magdalena Stojko), zbiórka przy wejściu na lodowisko

CHÓR –  czwartki, godz. 16.30, sala konferencyjna ul. Reja, parter

PIOSENKA BIESIADNA  –  10.03 i 24.03.2017 r. (piątek)  godz. 15.00 mała salka klubowa, ul. Reja 10  ( uwaga ! spotkanie w dniu 24.03.2917 r. zostało odwołane a następny termin zostanie podany 29.03.2017 r. w czasie wykładu).

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   24.03.2017 (piątek) godz. 15.00 sala widowiskowa Biblioteki przy ul. Reja

LEKTORATY JĘZYKOWE – wg ustaleń, Szkoła Językowa KOMA, ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA – poniedziałki, godz. 16.30 mała salka klubowa ul.Reja 10 (parter)

SEKCJA KOMPUTEROWA –  nastąpiła zmiana terminu zajęć, które odbywają się (nie w soboty) tylko w poniedziałki  od godziny 10,30  w bibliotece przy ulicy Reja na drugim piętrze.

 
                                  Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

HARMONOGRAM  ZAJĘĆ  OLEŚNICKIEGO  UNIWERSYTETU  TRZECIEGO  –  LUTY  2017 r. 

Data Godzina Rodzaj zajęć/Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
1.02.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Bolesław Grabowski Ziemia Święta Obecność obowiązkowa
8.02.2017 (środa) 10.00 Wykład SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Urząd Komunikacji Elektronicznej - Wrocław Jestem świadomym konsumentem - Wiem co podpisuję Obecność obowiązkowa
9.02.2017 (czwartek) 18.00 SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Spotkanie autorskie z Arturem Zygmuntowiczem W trakcie spotkania będzie można kupić książkę autorstwa naszego gościa „Ziemia o ludzkiej twarzy” W 2016 roku ukazała się jego książka „Ziemia o ludzkiej twarzy”, która jest reportażem z podróży rowerowej wzdłuż wschodniej granicy Polski.
13.02 - 23.02.2017 - FERIE ZIMOWE - -

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 10.00, sala lustrzana  w  dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 

ZUMBA  – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, budynek FENIKs-a, sala na I p.

SEKCJA KULINARNA – 1.02.2017 (środa) po wykładzie, parter Biblioteki, ul.Reja 10

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  15.02.2017 (środa) 11.30, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja 10

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  17.02 (piątek) godz. 16.00 – kino Spirala, film Boska Florence i  24.02.2017 (piątek) sala konferencyjna Biblioteki godz. 16.00

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja 10 

SEKCJA REGIONALNA –  termin będzie podany później

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNAczwartek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA – 7.02 i 21.02.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja 10

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – parter biblioteka ul. Reja 10

NORDIC WALKING poniedziałki  i czwartki godz. 17.30 (Mirosława Psujek, Magdalena Stojko), zbiórka przy wejściu na lodowisko

CHÓR  czwartki, godz. 16.30, sala konferencyjna ul. Reja 10, parter

PIOSENKA BIESIADNA  –  2.02 i 16.02.2017 r. (czwartek)  godz. 15.00 mała salka klubowa, ul. Reja 10

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY  10.02.2017 (piątek) godz. 15.00 sala widowiskowa Biblioteki przy ul. Reja 10

LEKTORATY JĘZYKOWEwg ustaleń, Szkoła Językowa KOMA, ul.Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKAponiedziałki, godz. 16.30 mała salka klubowa ul.Reja 10 (parter)

                                                 ZAJĘCIA ZOSTAŁY DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA OLEŚNICA.

Data Godzina Rodzaj zajęć / Miejsce zajęć Prowadzący Tematyka wykładu
07.02.2018 ( środa ) 10.00 Wykład - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja J. Gębczak Cukrzyca i tarczyca Obecność obowiązkowa (lista obecności)
8.02.2018 r. (czwartek) 17.00 Wieczorek poetycki - SALA KONFERENCYJNA BIBLIOTEKA ul. M. Reja Dla zapisanych
14.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Aleksander Gleichgewicht przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu Najważniejsze święta zydowskie Obecność obowiązkowa (lista obecności)
28.02.2018 (środa) 10.00 Wykład SALA WIDOWISKOWA ul. KOCHANOWSKIEGO Mirosława Berezowska Splątane korzenie, czyli tradycje dworku szlacheckiego wielokulturowej rodzinie. Obecność obowiązkowa (lista obecności)
Zajęcia zostały dofinansowane ze środków Miasta Oleśnica

GIMNASTYKA – (p. Halina Szwabińska) – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – Gr. I poniedziałek i czwartek godz. 8.30, Gr. II poniedziałek i czwartek godz. 9.45, Gr. III (grupa z ćwiczeniami mniej intensywnymi) wtorek i piątek godz. 8.30 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej,

dodatkowa grupa – wtorek i piątek godz. 10.00, sala lustrzana w dawnym MOKiS-ie ul. Kochanowskiego

ZAJĘCIA TANECZNE (p. Dorota Kamecka) –  (wtorek) częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – wtorek godz. 10.00 –  sala szkoły tańca przy ul. Młynarskiej, 

ZUMBA  – częściowa odpłatność przez słuchaczy, opłata u prowadzącej zajęcia  – czwartek godz. 12, budynek FENIKs-a, sala na I p.

SEKCJA KULINARNA – 04.01.2017 (środa) po wykładzie, parter Biblioteki,Reja

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI –  18.01.2017 (środa) po wykładzie, mała salka klubowa, parter Biblioteki, ul. Reja

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY –  20.01 (piątek) godz. 16.00 – kino Spirala, film Zjawa i  27.01.2017 (piątek) sala konferencyjna Biblioteki godz. 16.00

SEKCJA ROBÓTEK RĘCZNYCH poniedziałki, godz. 10.00, mała salka klubowa, Biblioteka ul. Reja  

SEKCJA REGIONALNA –  25.01 (środa), godz.18.00 parter Biblioteki spotkanie M. Włodarczykiem nt. Wyzwolenie Oleśnicy

SEKCJA ZDROWIA I URODY – 

SEKCJA PLASTYCZNA – czwartek godz. 10.00 mała salka klubowa, parter budynku Biblioteki ul. Reja 10

RADIESTEZJA i BIOENERGIOTERAPIA10.01 i 24.01.2017 r. (wtorek)  godz. 17.00 mała salka klubowa, parter Biblioteka ul. Reja

SEKCJA BRYDŻOWA – poniedziałki, środy, piątki godz. 15.00 – parter biblioteka ul. Reja

NORDIC WALKING –  poniedziałki  i czwartki godz. 17.30 (Mirosława Psujek, Magdalena Stojko), zbiórka przy wejściu na lodowisko

CHÓR –  czwartki, godz. 16.30, sala konferencyjna ul. Reja, parter

PIOSENKA BIESIADNA  –  5.01 i 19.01.2017 r. (czwartek)  godz. 15.00 mała salka klubowa, ul. Reja 10

KLUB MIŁOŚNIKÓW OPERY –   13.01.2017 (piątek) godz. 15.00 sala widowiskowa Biblioteki przy ul. Reja

LEKTORATY JĘZYKOWE – wg ustaleń, Szkoła Językowa KOMA, ul. Kochanowskiego

SEKCJA RECYTATORSKA – poniedziałki, godz. 16.30 mała salka klubowa ul.Reja 10 (parter)