Stowarzyszenie
Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 26.02.2017 R.

W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego. Przygotowane zostały trasy na dystansach: - 1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych, - 5 km (Bieg Główny) Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta na obu dystansach. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek.

 

W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja oraz Klub Biegacza Szerszeń w Oleśnicy zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.
Przygotowana została między innymi trasa na dystansie:
1963 metry (Bieg Pamięci) będącej symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. Ten dystans zachęcamy do pokonania w formie – Nordic walking –  (rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami.)
Spotykamy się o godzinie 12:00. na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy gdzię będzie usytuowany start i meta.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historyczna, którą przeprowadzi Oleśnickie Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA.
Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek a w szczególności słuchaczy UTW , z ktorych już parę osób się zapisało. Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest na stronie http://www.szerszenolesnica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:bieg-szerszenia&catid=14&Itemid=473&showall=&limitstart=1