Stowarzyszenie
Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

04.11.2017 r. Wycieczka do Poznania

WYCIECZKA JEDNODNIOWA POZNAŃ               TERMIN; 04.11.2017 r.

 Wyjazd godz.6.00 przyjazd do Poznania , spotkanie z przewodnikiem  

 CENA; 80 zł – uczestnicy OUTW,    pełnopłatni – 170zł

 Zwiedzanie Poznaniazwiedzanie trzeciego pod względem wielkości w Polsce Rynku  z jego – ratuszem, pręgierzem, pałacami, kamieniczkami, studzienkami, Wagą Miejską i.inne Główną atrakcją  Starego Rynku są Koziołki, które ukazują się tylko 1 raz dziennie o godz. 12.00 ,

Kościół Fary –  położony na terenie  średniowiecznego Poznania i  oddalony kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku kościół farny jest najpiękniejszym kościołem barokowym  w Polsce. Inicjatorem i jego budowniczym był zakon Jezuitów. W pobliżu Fary mieszczą się budynki dawnego Kolegium Jezuickiego – dzisiaj Urzędu Miasta, jak i budynki szkoły jezuickiej – dzisiaj szkoły baletowej.

Ostrów Tumski był kiedyś jednym z pierwszych grodów stołecznych państwa Piastów. To tu właśnie w 968 r. powstało pierwsze polskie biskupstwo.

Rogalowe Muzeum Poznania 

pokazy o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Na żywo i z degustacją

 Centrum Kultury Zamek– Pierwsza wystawa Fridy Kahlo w Polsce jedna z najsłynniejszych arty­stek pierw­szej poło­wy XX wie­ku .

Frida Kahlo – dla jednych ikona feminizmu, dla innych wzorowa komunistka, ale przede wszystkim – wspaniała artystka z tragicznym życiorysem.  Pokazane zosta­ną rów­nież obra­zy i rysun­ki Diego Rivery, foto­gra­fie Bernice Kolko, malar­stwo i gra­fi­ki Fanny Rabel oraz współ­cze­sną sztu­kę mek­sy­kań­ską z kolek­cji pry­wat­ny­ch oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zwiedzanie Browaru LECH  / historia, produkcja , degustacja/ wejście na na teren browaru i z bliska obserwujemy  proces warzenia piwa. W czasie zwiedzania przewodnik  przedstawi  fakty i ciekawostki o piwie.

 18.00 obiad, 19.00 wyjazd z Poznania , powrót godz.22.00

                                                                                                                 Świadczenia w cenie

  • przejazdu autokarem z klimatyzacją, video, barek , wc
  • obiad w drodze powrotnej
  • ubezpieczenia NNW
  • opieka pilota-przewodnika
  • Bilet wstępu do; wystawa Fridy Kahlo, Rogalowe Muzeum z degustacją, Browar –zwiedzanie, degustacja

Wpłaty na wycieczkę w dniach  25- 26- 27.09.2017r.