Stowarzyszenie
Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

03.04.2020 r. WYJAZD DO TEATRU WSPÓŁCZESNEGO …

ZAPRASZAMY do Teatru Współczesnego na spektakl ,, SZABERPLAC , MOJA  MIŁOŚĆ „ w dniu  03 kwietnia  2020 r.  godz.19.00 CENA – 22 zł /przy uczestnictwie 50 osób / Wyjazd – godz.17.30 / Parking ZUS/

Opis

Szaberplac to tętniące życiem miasto w mieście!
Szaberplac to bezustanna bitwa pod Grunwaldem!
Szaberplac to największa kupa dziadów na największej kupie gruzu w Europie!

W 1945 roku na wrocławskim Szaberplacu odbywała się wielka wymiana dóbr pochodzących z opuszczonych domów. Po wojennej zawierusze proceder ten nie był oceniany jednoznacznie. Z jednej strony oburzał, jako kradzież, z drugiej – traktowany był jako element walki z niemiecką okupacją i prawo do wojennego łupu.
W spektaklu Tanji Miletic, w obozie przejściowym spotyka się grupa wojennych uchodźców. Nie ma znaczenia skąd pochodzą, jakiego konfliktu są sprawcami lub ofiarami. Tu i teraz opowiadają historie, w których bohaterem jest Instynkt Szabru. Szaber przyjmuje tutaj różne oblicza – wynika z konieczności, żądzy posiadania, jest narzędziem upokorzenia i sposobem na życie.
Bośniacka reżyserka nie daje jednoznacznej odpowiedzi, „kto” i „kiedy”. Uniwersalizuje problem, gromadząc na scenie bohaterów, którzy w rzeczywistości nie mogliby się ze sobą spotkać.

                           Informacje i zapisy ;   EWA OLSZEWSKA